Aktualności

 • Etatyzacja w zakładach produkcyjnych – spotkanie praktyków


  17.02.2017

  W dniach 15-16 lutego br. Trio Advisory było partnerem merytorycznym warsztatów „Etatyzacja w zakładach produkcyjnych”. Podczas dwóch dni prelegenci przedstawili różne aspekty związane z liczebnością zatrudnienia oraz jego ujęciem w postaci wynagrodzeń i budżetów.

  Największym zainteresowaniem cieszyły się wystąpienia związane z analizą wiekową zatrudnionych, odejściem ze sceny zawodowej pokolenia baby boomers oraz metodami zastąpienia ich doświadczenia kolejnymi pokoleniami pracowników.
  Drugim tematem wzbudzającym duże dyskusje i wymianę doświadczeń były wynagrodzenia i rozwiązania, jakie są stosowane przy nagradzaniu rozwoju kompetencji i efektywności pracy w świetle zwiększenia elastyczności produkcji. W tym temacie dobrą opinią cieszyło się wystąpienie m.in. naszego konsultanta Jacka Kowalskiego (Trio Advisory), prezentującego praktyczne podejście do budowy motywujących systemów wynagrodzeń i matrycy zastępstw opartej na umiejętnościach. Ankieta przeprowadzona wśród uczestników wydarzenia potwierdziła, iż firmy produkcyjne mają coraz większe trudności z pozyskiwaniem nowych pracowników, a przewidywany wzrost planów produkcyjnych zmusza je do wprowadzania usprawnień w obszarze human resources. Częściowym rozwiązaniem obaw związanych z pozyskiwaniem pracowników może być odczuwalny napływ pracowników z zagranicy – co również było omawiane oraz humanitarne podejście do budowania efektywności i rozwoju pracowników.
  Dwa dni spotkań na sali, jak również poza nią przyniosły uczestnikom wiele podpowiedzi i informacji o aktualnych rozwiązaniach stosowanych w poszukiwaniu i zdobywaniu pracowników oraz ich rozwoju w przedsiębiorstwach.

  Zapraszamy do kontaktu:
  Agnieszka Klukowska
  Dyrektor Trio Advisory
  a.klukowska@triomanagement.pl
  Tel. +48 505 195 333
  www.trioadvisory.pl

  powrót do listy aktualności