Aktualności

 • II Analiza danych dla HR Managera


  11-12.10.2016

  Konsultant HR Trio Advisory – Jacek Kowalski wystąpił w warsztatach w roli prelegenta. Zapraszamy do zapoznania się z komentarzem dotyczącym wydarzenia.

  „W zeszłym tygodniu odbyła się już druga edycja w tym roku spotkań analityków i menedżerów z obszaru HR poświęconych budowaniu systemów zarządzania w oparciu o dane. Podczas wystąpień dowiedzieliśmy się o różnorodnym podejściu do wykorzystywania danych w procesach HR. Ciekawym i coraz częściej poruszanym tematem jest analiza predykcyjna. Prelegenci przedstawili możliwości jej stosowania w procesach rekrutacyjnych oraz w przewidywaniu odejść pracowników. Temat odejść pracowników i coraz większe trudności w pozyskiwaniu nowych pracowników przewijały się podczas wielu prelekcji jako punkty krytyczne w zarządzaniu biznesem. Pomimo wielu nowych i ciekawych narzędzi dedykowanych do zbierania opinii dotyczących satysfakcji z pracy, coraz bardziej rozbudowanych i lepiej dopasowanych programów rozwojowych, fluktuacja, zaangażowanie i związanie z firmą to nadal główne obszary, które są analizowane w większości organizacji.
  Podczas prezentacji prelegenci podzielili się swoimi rozwiązaniami wspierającymi pozyskiwanie, zarządzanie i utrzymywanie kapitału ludzkiego w swoich organizacjach. Uczestnicy mieli okazję również zapoznać się z mocno innowacyjnym i niemal w pełni automatycznym procesem rekrutacji do jednego z zespołów projektowych z branży IT. Ważnym elementem, który był poruszany podczas naszego spotkania była wizualizacja i sposób prezentowania danych w zależności od odbiorcy. Na zakończenie dwóch dni zapoznaliśmy się z omówieniem projektu wartościowania stanowisk. Projekt ten z symbolicznego wartościowania dotyczył również przebudowy systemu wynagrodzeniowo-premiowego, usystematyzował zarządzanie przez kompetencje i benefity w zależności od poziomów stanowisk. W efekcie projektu został również usystematyzowany mechanizm rekrutacji, co całościowo zreorganizowało wszystkie procesy zarządzania zasobami ludzkimi. Prelekcja ta była swoistym podsumowaniem dwóch dni pracy i „używania” danych w obszarze HR.”

  powrót do listy aktualności