Aktualności

 • Trio Advisory partnerem strategicznym wydarzenia Analityka wynagrodzeń


  3.10.2017

  W dniach 18 – 19 września odbyła się kolejna już edycja wydarzenia pt. Analityka wynagrodzeń, organizowanego przez jedną z naszych spółek – Trio Conferences. To jedyne w swoim rodzaju spotkanie praktyków zgromadziło kilkudziesięciu specjalistów odpowiadających w swoich firmach za projektowanie, analizowanie lub planowanie polityki wynagrodzeń.

  Do roli prelegentów zaangażowano doświadczonych ekspertów z takich firm, jak: BZ WBK, Reckitt Benckiser, Vision Express, Coca-Cola Company, Citi Service Center Poland, czy Frauenthal Automotive, którzy na przykładzie swoich organizacji opowiadali o napotykanych problemach w kształtowaniu polityki płacowej firmy, o motywowaniu płacowym pracownika, o badaniu efektywności wynagrodzeń oraz o aktualnym w obecnej sytuacji rynkowej problemie retencji pracowniczej.

  Swoją prelekcję wygłosił również Mateusz Miciul, szeroko przedstawiając temat analityki raportów płacowych na przykładzie Przeglądu Wynagrodzeń Trio Advisory. Głównym wnioskiem płynącym z ostatniej edycji raportu jest fakt, że w porównaniu do roku 2016 w 2017 województwa, które charakteryzowały się najwyższymi pensjami (mowa o woj. mazowieckim, wielkopolskim) zanotowały najniższy wzrost wynagrodzeń (odpowiednio 2% i 4%), przy bardzo wysokim wzroście w pozostałych województwach (np. 30% w świętokrzyskim, 29% w warmińsko-mazurskim). Sytuacja ta doprowadziła do wyrównania się płac w poszczególnych regionach.

  Formuła warsztatowa wydarzenia pokazała niezwykłą aktualność problematyki wynagrodzeń, zwłaszcza na kanwie obecnej sytuacji gospodarczej. Duża retencja pracownicza, funkcjonowanie tzw. rynku pracownika, wzrosty wynagrodzeń skutkują tym, że osoby odpowiedzialne na obszary kadr i płac w organizacjach szukają skutecznych rozwiązań na radzenie sobie z tego typu zjawiskami. Z pewnością na tego typu wydarzeniach uczestnicy mogą znaleźć odpowiedzi na nurtujące ich pytania, a także poznać praktyczne przykłady wsparcia, jakie organizacja może uzyskać od firm doradczych. Wiele z prezentowanych na spotkaniu rozwiązań wdrożonych zostało ze wsparciem zewnętrznego doradcy. Trio Advisory – partner wydarzenia, jako firma doradcza, ma wieloletnie doświadczenie w projektach z obszaru HR. W szczególności dotyczy to obszaru analityki wynagrodzeń, analizy i poprawy efektywności kadry pracowniczej i menadżerskiej (w tym specjalizacja w zakresie tworzenia programów opcji menadżerskich). Firma specjalizuje się również w dobieraniu istniejących i tworzeniu dedykowanych narzędzi do analityki danych z obszaru szeroko pojętego HR. Wydarzenie pokazało, że wykorzystanie z zewnętrznych ekspertów, nawet w stosunkowo niedużych organizacjach, daje bardzo korzystne efekty, a osiągane korzyści wielokrotnie przewyższają nakłady poniesione na usługi firmy doradczej.

  powrót do listy aktualności